Dzisiaj jest: 24.11.2020, imieniny: Emmy, Flory, Romana

Oficjalnie Niderlandy (Nederland) a nie Holandia już od następnego roku

Dodano: rok temu Czytane: 223 Autor:

Niderlandy a nie Holandia, tak na arenie międzynarodowej będzie się mówiło o tym kraju. Holenderski rząd przegłosował uchwałę w tej sprawie, po to aby kraj nie kojarzył się z prostytucją i narkotykami

Oficjalnie Niderlandy (Nederland) a nie Holandia już od następnego roku
Niderlandy a nie Holandia, tak na arenie międzynarodowej będzie się mówiło o tym kraju.
Holenderski rząd przegłosował uchwałę w tej sprawie, po to aby kraj nie kojarzył się z prostytucją i narkotykami.

Holandia kojarzy się głównie z Amsterdamem i dzielnicą czerwonych latarni oraz narkotykami.
Nazwa Niderlandy była używana od XVII wieku, co w wolnym tłumaczeniu oznacza region nizinny. 

The Netherlands, czyli Niderlandy ma być nazwą najmocniej kojarzącą się w świecie z krajem tulipanów. Specjalna akcja promocyjna rozpocznie się w tym roku, a jej celem jest, by w 2020 r. podczas konkursu Eurowizji oraz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, nowa-stara nazwa była jedyną obowiązującą. Warto zaznaczyć, że poszczególne kraje, wewnętrznie, będą dalej mogły używać dawnej nazwy. 

Porozumienie w strawie oficjalnej identyfikacji przyjęły stronnictwa obecne w parlamencie, rząd, Holenderska Rada Turystyki, Konfederacja Holenderskiego Przemysłu i Pracodawców oraz przedstawiciele sektora prywatnego - podkreśliło w komunikacie po przyjęciu ustawy Ministerstwo Spraw Zagranicznych Holandii.
Źródło: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25281171,holandia-zmienia-nazwe-juz-nie-chca-kojarzyc-sie-z-narkotykami.html
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.