Dzisiaj jest: 29.10.2020, imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii

Zmarła księżniczka Christina

Dodano: rok temu Czytane: 245 Autor:

W wieku 72 lat zmarła księżniczka Christina. Księżniczka zmagała się z rakiem kości. 

Zmarła księżniczka Christina
W wieku 72 lat w Hadze zmarła księżniczka Krystiana, siostra byłej królowej Beatrix - poinformował holenderski Pałac Królewski. Księżniczka zmagała się z rakiem kości. 

Krystiana urodziła się w 1947 r. jako najmłodsza córka królowej Juliany i księcia Bernharda. Ponieważ była częściowo niewidoma, jej matka szukała pomocy u uzdrowiciela Greeta Hoffmansa. Leczenie doprowadziło do kryzysu na dworze, ponieważ Hoffmans miał wywierać zbyt wielki wpływ na królową, co miało drażnić jej męża Bernharda. Mówiło się o rozwodzie królewskiej pary, jednak ostatecznie do tego nie doszło.

Krystiana unikała publicznych wystąpień. Po ukończeniu szkoły wyjechała do Montrealu i Nowego Jorku, gdzie studiowała i uczyła muzyki. W USA poznała kubańskiego uchodźcę i działacza społecznego Jorge Pereza y Guillermo, którego poślubiła w 1975 r. Chcąc uniknąć skandalu związanego ze ślubem z katolikiem, przed zaręczynami zrzekła się prawa do tronu (w tym czasie była dziewiąta w kolejce do korony). 

Para miała trójkę dzieci i rozwiodła się w 1996 r. Krystiana mieszkała później w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/zmarla-holenderska-ksiezniczka-krystiana-zrezygnowala-z-kolejki-do-tronu-dla-milosci/l3cqfsm?utm_source=www.rp.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.